5 טיפים על איך לבחור קייטנה

מה עושים כאשר ישנן מגוון של קייטנות בחודשי הקיץ? כולן נשמעות מהנות וחווייתיות וקשה לבחור.

איך לבחור קייטנה

הנה 5 טיפים קצרים לבחירת קייטנה נכונה לילדיכם.

 

  • מיקום: היכן ממוקמת הקייטנה? אחד הפרמטרים החשובים בחיפוש קייטנה הוא המיקום. איך הילד מגיע לקייטנה וחזרה ממנה. בבחירת קייטנה מחליטים ההורים בדרך כלל לרשום את הילדים לקייטנה קרובה למקום המגורים בתוך העיר או בקרבתה. על מנת לבחור קייטנה באזור מגורכם היכנסו לקייטנות המפולחות על פי אזורים קייטנות אחדות הנמצאות במרחק מציעות הסעה. במקרים הללו חשוב לבדוק מי היא חברת ההסעה והאם יש את כל הביטוחים והרישיונות הנדרשים להפעלת הקייטנה שלוקחת ומחזירה את ילדיכם הביתה.

 

  • מחיר: לקייטנות המוצעות בחודש אוגוסט  יש מנעד רחב של מחירים. שאלו את עצמכם מהו התקציב אשר אתם מייעדים לקייטנה. משפחות עם 2 ילדים ומעלה לוקחות בחשבון את ההוצאה הכפולה. מחיר הקייטנות נקבע על ידי כל מפעיל המציע קייטנה והוא לוקח בחשבון את כל העלויות אשר נדרשות לו. קייטנות פרטיות יכולות לנוע בין 500 ₪ למחזור קייטנה (תלוי באורכו) ועד אלפי שקלים בודדים.

 

  • תוכן: אחרי שבדקתם מה התקציב שלכם ומהן הקייטנות הנמצאות ברדיוס שלכם, בדקו מה התוכן של הקייטנה. אילו פעילויות מתקיימות בה ולאילו גילאים היא מומלצת, מה סדר היום בקייטנה והאם הוא תואם את צרכי הילד. מאין מגיע צוות המדריכים ואיזה אוכל מוגש לילדים מדי יום. 

 

  • רישיון ובטיחות: בארץ כל קייטנה מחויבת לפעול ברישיון. בדקו האם הקייטנה פועלת על פי כל הנהלים הנדרשים ומה מידת הבטיחות אשר נוקטים בה. האם הילדים מבוטחים בזמן שהם שוהים בקייטנה. 

 

  • מה הילדים אוהבים: זה נכון שלפני ששואלים את הילדים באיזו קייטנה ירצו להשתתף, צריך לבדוק האם זה מתאים לכם ההורים. אולם ישנן המון קייטנות נישה אשר מציעות חוויה כוללת תחת קטגוריה אחת כמו קייטנות גלישה או קייטנות צילום. אם הילד לא מתחבר לנושא הקייטנה חבל להשקיע את מיטב כספכם.

 

קיץ נעים!

שתף