כמה עולה קייטנה

מה המחיר של הקייטנות בישראל, מה הפער בין קייטנות עירוניות לקייטנות פרטיות ועוד נתונים

כמה עולה קייטנה?

קייטנה היא הוצאה לא קטנה עבור משפחה בייחוד שישנם כמה ילדים במשפחה שמעוניינים להירשם לקייטנה. כמו כל דבר בישראל גם מחירי הקייטנות עלו בשנים האחרונות. בייחוד קייטנות פרטיות שאינן מסובסדות. מחירי הקייטנות העירוניות בממוצע סבירים אך קייטנות אלה מתקיימות רק בחודש יולי וחודש אוגוסט נותר ללא מענה עבור הילדים. 

קשה להגדיר כמה עולה קייטנה במדוייק כיוון שמחירי הקייטנה תלויים בפרמטרים שונים כמו אורך הקייטנה, הציוד הכלול בה, אם היא משלבת הסעה, אם במסגרת הקייטנה כלולות גם ארוחת בוקר וגם ארוחת צהריים ולבסוף גם התדמית והביקוש לקייטנה.

בנוסף, האם מדובר בקייטנה שמתקיימת בחגים- סוכות / חנוכה/ פסח או שמא מדובר בקייטנת קיץ. קייטנות הקיץ ככלל יקרות יותר מקייטנות החגים. 

 

ממסמך בנושא קייטנות קיץ שיצא מטעם משרד החינוך בשנת 2012, נכתב כי: "אין בכוונתו של משרד החינוך להתערב באמות המידה לקביעת מחירי הקייטנות או לפקח עליהם. המשרד ממליץ לרשויות המקומיות ולגופים השונים לפתח מערכת פעילות קיט שתגביר את ההיצע, תמנע האמרת מחירים ותאפשר לכל תלמיד להשתתף בעת הפגרה בתוכנית נופש ההולמת את צרכיו ואת יכולתו. כמו כן המשרד ממליץ כי במפעלי הקיט תפעל ועדה שתקבע את שיעור ההשתתפות של ההורים בהתאם למצבם הכלכלי".

 

מנתוני משרד החינוך לשנת 2012, עולה כי בין הקייטנות העירוניות לבין קייטנות פרטיות נמצא פער גדול במחירים ועם זאת יש להשוות את מאפייני הקייטנה. ב-20 רשויות מקומיות נמצא כי המחיר הגבוה ביותר לקייטנה נע בין 1000-2000 ש"ח. (בחלק מהרשויות המחירים מגלמים סבסוד של כל הנרשמים ולחלקם סבסוד נוסף על פי מצב חברתי-כלכלי)  קייטנות המופעלות על ידי תנועות נוער עלו מאות ש"ח בודדים ובמקרה הזה- המחיר משתנה בהתאם לאורך הקייטנה, אופי הפעילות והאזור. בקרב קייטנות פרטיות שנבדקו, נמצא כי טווח המחירים נע בין 1500-3000 ש"ח עם זאת יש לקחת בחשבון פרמטרים כמו אורך הקייטנה, אורך הפעילות היומית, המשאבים הנתונים בפני הילד ועוד. 

כיום, על פי בדיקה כללית שלנו, מחיר קייטנה יכול לנוע בין 480 ש"ח ועד 9200 ש"ח (לפחות המחיר הכי גבוה שאנחנו נתקלנו בו) שוב מבלי להתייחס מה כוללת כל קייטנה, מה אופי הפעילות ומה אורך הקייטנה. 

 

הנחות לקייטנות- או איך להוזיל את מחיר הקייטנה

לפני שאתם נרשמים ומשלמים לקייטנה בדקו האם מגיעה לכם הנחה כלשהי.

הרשמה מוקדמת- אם אתם כבר בטוחים שאתם רושמים את ילדכם לקייטנה השנה התעניינו כבר בהיצע הקיים. הרבה קייטנות פועלות באותה מתכונת כל השנה ומחירן כבר ידוע מראש. אם בחרתם את הקייטנה האהובה על ילדיכם בררו האם יש הנחה להרשמה מראש. ברוב המקרים ישנה הנחה. 

ילד שני- רוב הקייטנות מאפשרות להקל מעט על התשלום על ילד שני. לרוב מדובר על הנחה של אחוזים בודדים. 

הנחות ועדי עובדים- מקומות עבודה מסויימים חוברים לקייטנות ומציעות לעובדים הנחות משמעותיות במחיר הקייטנה.

קופוני הנחה- גם לקייטנות ניתן למצוא קופוני הנחה באתרי הקופונים המובילים או באתרי משפחה וילדים. 

 

 

שתף